لوگو ابرستان
مرکز آموزش ابرستان
دسترسی سریع
ما را دنبال کنید...
گروه اشخاص

یکی از مسائل مهم در حسابداری گردش حساب طرف حساب‌ها یا گروه اشخاص است. گاهاً کاربر تمایل دارد که طرف حساب‌های خود را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی نماید. نرم‌ افزار حسابداری آنلاین ابرستان این امکان را به کاربر می‌دهد تا اشخاص با ویژگی‌های مشابه در گروه‌های خاص دسته‌بندی شوند.

با توجه به اینکه گروه اشخاص یکی از اولین مواردی است که در نرم افزار تعریف می شود لذا این فرآیند پیش نیاز خاصی ندارد.

راهنمای نحوه دسترسی، استفاده و نتایج حاصل

گام اول:

برای تعریف گروه اشخاص در نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان از منوی سمت راست روی طرف حساب ها کلیک نمایید. (مانند شکل روبرو )

 

گروه اشخاص در نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان

با ورود به بخش طرف حساب ها از زیر منوی ایجاد شده عناوین زیر برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

اشخاص: لیستی از طرف حساب هایی که توسط کاربر در سیستم ایجاد شده است را نمایش می دهد و اینکه سیستم ابرستان به صورت پیش فرض یک طرف حساب با عنوان کاربر دمو ایجاد خواهد کرد.

گروه اشخاص: لیستی از گروه هایی از طرف حساب ها که توسط کاربر جهت دسته بندی طرف حساب های خود ایجاد کرده است نمایش داده می شود.

گام دوم:

روش اول استفاده از فرم گروه اشخاص:

در زیر منوی ایجاد شده بر روی علامت + که در مقابل عبارت گروه اشخاص قرار دارد کلیک نمایید با کلیک بر روی این علامت فرم ایجاد گروه اشخاص برای شما نمایش داده می شود.

روش دوم:

در این روش از زیر منوی ایجاد شده بر روی عبارت گروه اشخاص کلیک شود سپس از بر روی دکمه گروه اشخاص جدید کلیک شود.

گام سوم: ایجاد گروه اشخاص

در صفحه پیش رو فرم مربوطه برای شما قابل نمایش است در این بخش قصد داریم به نحوه ایجاد گروه اشخاص و معرفی فیلدها می پردازیم.

(۱)* کد: کدها در حسابداری ابرستان ۴ رقمی بوده که با شماره های ۰۰۰۱ تا ۹۹۹۹ صادر می شود ضمن اینکه ابرستان به کاربران اجازه می دهد که کد خود را به صورت دستی ایجاد نماید.

(۲)* نام:

(۳)توضیحات:

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزمی می باشد.

در صفحه پیش رو لازم است یک کد چهار رقمی برای این گروه تعیین شود (۱). همچنین نام این گروه توسط کاربر درج می‌گردد(۲) و می‌توان توضیحاتی در مورد این گروه ذکر نمود(۳) و در پایان با کلیک بر روی گزینه ایجاد گروه جدید (۴) گروه جدید در لیست قابل مشاهده خواهد بود (۵).

 جهت مشاهده تمامی گروه ها از منوی اصلی نرم‌افزار قسمت طرف حساب بر روی عبارت گروه اشخاص کلیک می‌کنیم. در این حالت تمامی گروه‌هایی که از قبل در سیستم تعریف شده‌اند قابل مشاهده، ویرایش یا حذف خواهند بود.

مزیت (های) امکان

  • ایجاد امکان دسته بندی طرف حسابها برای کاربر
  • ایجاد امکان تعیین لیست قیمت برای دسته های مختلف که در گروه بندی اشخاص دسته بندی شده اند.

مطلب پیشنهادی: اصول پذیرفته شده حسابداری

قواعد و مبانی حاکم بر اندازه گیری ، ثبت ، طبقه بندی و گزارش عملیات مالی و رویدادهای موثر یر یک موسسه را اصول حسابداری می گویند.

این اصول عمومی حسابداری نحوه تعیین سود و چگونگی گزارش وضعیت مالی را مشخص می نماید.

اصول پذیرفته شده حسابداری عبارتند از :

۱- اصل بهای تمام شده تاریخی

۲- اصل تحقق درآمد

۳- اصل تطابق

۴- اصل افشای کامل

بیشتر بخوانید

ما را دنبال کنید...