پیش نیازها

از آنجا که اولین قدم در استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان،  تعریف مفاهیمی همچون طرف حساب است لذا پیش نیاز خاصی برای این کار وجود ندارد. اما چنانچه کاربر تمایل به گروه بندی طرف حسابها دارد، لازم است از قبل “گروه اشخاص” تعریف گردند.

راهنمای جامع ( نحوه دسترسی ، استفاده و نتایج حاصل )

از منوی اصلی نرم‌افزار قسمت طرف حساب در مقابل کلمه اشخاص بر روی علامت مثبت(+) کلیک می‌کنیم.
مطابق تصویر صفحه‌ای باز می‌شود که اطلاعات مرتبط با طرف حساب را در آن وارد می کنیم. از میان اطلاعات این صفحه فیلدهایی که با ستاره قرمزرنگ مشخص شده‌اند، اطلاعات الزامی برای تعریف یک طرف حساب یا یک شخص مرتبط با کسب و کار ما هستند.

همان‌طور که در تصویر بالا قابل مشاهده است یک کد چهاررقمی به صورت پیش‌فرض برای این طرف حساب توسط سیستم پیشنهاد شده‌است که البته قابل تغییر توسط کاربر می باشد. همچنین تاریخ ثبت‌نام و ورود اطلاعات مرتبط با این طرف حساب در سیستم به صورت پیش‌فرض وجود دارد.
مطابق تصویر زیر امکان تفکیک نوع شخص به حقیقی یا حقوقی (1) و همچنین گروه‌بندی اشخاص (2) براساس آنچه که از قبل در سیستم تعریف کرده‌ایم وجود دارد. همچنین در قسمت بالایی این صفحه شناسه ملی (3)، شماره اقتصادی (4)، اطلاعات حساب بانکی (5) و لیست قیمت های مرتبط با این طرف حساب (6) قابل تعریف می‌باشد. همچنین چنانچه این طرف حساب بازاریاب باشد، بر روی باکس مشخص شده بر روی تصویر کلیک می‌کنیم و درصد کمیسیون این بازاریاب را تعیین می نماییم (7).

در قسمت میانی صفحه اطلاعات هویتی مانند؛ نام (8)، نام خانوادگی (9)، نحوه نمایش نام (10) و همچنین اطلاعات تماس این فرد (11) قابل ذکر می‌باشد. توجه داشته باشید که سیستم این امکان را به کاربر می‌دهد که یک سقف بدهکاری (12) برای طرف حساب ایجاد نماید که در مواجهه با آن سقف، یکی از عملکردهای بی‌تاثیر، هشدار و یا ممنوع الثبت را هنگام ثبت فاکتورها داشته باشد(13).

در قسمت پایین این صفحه اطلاعات مرتبط با آدرس طرف حساب (14) و همچنین آدرس سایت (15) این طرف حساب قابل تعریف می‌باشد. درانتها پس از ورود اطلاعات لازم بر روی گزینه ثبت (16) کلیک می‌کنیم.

مطابق تصویر زیر در انتها پیغامی مبنی بر تعریف موفق این طرف قابل‌مشاهده است (17).

مزیت (های) امکان

  • به کارگیری طرف جساب بعنوان تفصیلی شناور و در نتیجه امکان استفاده از آن با تمامی حسابهای معین و در تمامی قسمتهای نرم افزار
  • آسان بودن انجام این تعریف
  • امکان ویرایش طرف حساب در آینده و اعمال تغییرات جدید در تمامی قسمتهای دیگر نرم افزار
https://abrestan.com/wp-content/uploads/2020/04/abrestanLogo.png