لوگو ابرستان
آخرین مطالب
دفاتر قانونی و روکش اسناد حسابداری

امنیت نرم افزار حسابداری ابری :

یکی از نگرانی های متداول در مورد نرم افزارهای ابری، علی الخصوص نرم افزارهای حسابداری ابری، امنیت اطلاعات آنها می باشد. این نگرانی بیشتر در مورد سرقت، سو استفاده و از بین رفتن اطلاعات است. چرا که اطلاعات مالی از حیاتی ترین اطلاعات شرکت ها، سازمان ها و مشاغل می باشند. با توجه به اینکه شرکت ها، سازمان و یا افراد مختلف در زمینه مشاغل کاری خود می خواهند نرم افزارهای حسابداری ابری را تهیه کنند از امنیت اطلاعات بالای آن اطمینان خاطر و یا آگاهی کامل ندارند. ما سعی داریم به چند مورد از مزایای امنیتی نرم افزار حسابداری ابری ابرستان اشاره کنیم.

در امنیت اطلاعات مثلث CIA دارای اهمیت ویژه ای می باشد. مثلث CIA مخفف Confidentiality ،Integrity و Availability میباشد که به آن مثلث امنیت نیز میگویند.

Confidentiality :

Confidentiality به اقداماتی میگویند که برای اطمینان از محرمانه بودن اطلاعات انجام می شود تا از دسترسی افراد متفرقه به اطلاعات حساس جلوگیری شود. حتی گاهی نیاز است که دسترسی ها برای افراد مجاز نیز محدود شوند. نرم افزار حسابداری ابری ابرستان با توجه به اینکه تنها با استفاده از username و password که برای هر کاربر به صورت منحصر به فرد و یکتا و در دسترس خود آن کاربر در فضای ابری می باشد امکان اجازه و استفاده از نرم افزار حسابداری ابرستان و اطلاعات آن را می دهد.  همچنین admin هر شرکت و سازمان که از نرم افزار استفاده می کند می تواند برای هر کاربر دسترسی های مختلف با محدودیت های متفاوت را ایجاد نماید.

پیشنهاد ما به شما : پردازش ابری چیست؟

Integrity :

Integrity دقت و اطمینان داده ها می باشد. داده ها نباید تغییر کنند و باید اطمینان پیدا کنیم که داده ها توسط افراد غیر مجاز قابل تغییر نیست. از آنجایی که داده ها تنها توسط کاربر نرم افزار حسابداری ابری ابرستان قابلیت تغییر را دارند و حتی کارمندان شرکت عصر فناوری دانش به عنوان تولید کننده این نرم افزار حسابداری، هیچ گونه دسترسی به اطلاعات شرکت ها و سازمان ها را ندارند، تضمین کننده عدم تغییر و سرقت اطلاعات می باشد که این خود از مزیت این نرم افزار است.

Availability :

Availability اطمینان از در دسترس بودن است. اطلاعات سازمان ها باید برای کاربران آن در دسترس و سهولت امکان پذیری آن بالا باشد اما برای کاربران غیر مجاز از عدم دسترس پذیری بالا برقرار باشد. با توجه به فراهم بودن فضای ابری در نرم افزار حسابداری ابری ابرستان، کاربران به راحتی در هر زمان و مکانی و با هر دستگاهی و پلت فرمی می توانند با داشتن اطلاعات کاربری خود از نرم افزار استفاده نمایند. این امر برای کاربران غیر مجاز به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

همچنین فضای ابری نرم افزار، این قابلیت را برای مشتریان خود فراهم می سازد که برخلاف نرم افزارهای تحت Windows و Web که اطلاعاتشان ممکن است در سازمان شان سرقت و یا سرور شان دچار آسیب شود، اطلاعات شان همواره و بدون هیچ آسیبی در دسترس شان خواهد بود و باج افزارها و ویروس ها خطری برای اطلاعات شان نخواهند داشت و از هزینه های مربوط به آن و آزمون های تست نفوذ و آسیب پذیری به دور خواهند بود.

 

 

۱۴ روز استفاده رایگان از تمامی امکانات نرم افزار حسابداری ابری ابرستان

نظرات

یک پاسخ

  1. به نظرم امنیت حسابداری ابری و آنلاین خیلی خیلی بالاتر از نرم افزارهای حسابداری ویندوزی هست. کلا نرم افزارهای ابری امنیت خیلی بالاتری دارن چون اصلا اطلاعات از بین نمیره همیشه هم بهش دسترسی داریم مثل گوگل درایو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید...