راهنمای نحوه دسترسی، استفاده و نتایج حاصل

گام اول:

جهت ویرایش کالا یا خدماتی که قبلا ایجاد شده است در نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان باید از سمت راست نرم افزار وارد بخش کالا / خدمات شوید. (مانند شکل روبرو)

با ورود به بخش کالا / خدمات عناوین زیر منویی با عناوین زیر نمایش داده می شود.

 

کالا/خدمات: لیستی از کالا ها یا خدماتی که قبلا تعریف کرده اید را نمایش می دهد.

گروه بندی: لیستی از گروه هایی که برای کالا یا خدمات ایجاد شده است نمایش داده می شود.

واحد کالا: لیستی از واحد های کالا را نمایش داده می شود.

لیست قیمت: لیستی از قیمت های کالا یا خدمات نمایش داده می شود که می توانید برای هر مشتری مشخص کنید از چه لیستی قیمت ها را محاسبه کند.

 

گام دوم:

در این بخش بر روی عبارت کالا/خدمات کلیک نمایید.(مانند شکل روبرو)

گام سوم: ویرایش کالا / خدمت

در صفحه ویرایش کالا / خدمت به کاربر اجازه ویرایش را می دهد فیلدهای این بخش معرفی کننده کالای شما می باشد که در ادامه به معرفی این فیلد ها می پردازیم.

*کد: کدهایی که به صورت اتوماتیک در ابرستان ایجاد می شود از شماره 0001 تا 9999 می باشد ابرستان به تمامی کاربران اجازه می دهد در این بازه عددی کدها را به دلخواه خود در زمان تعریف کالا واردنماید باید توجه داشته باشید که کد در این بخش قابل ویرایش نخواهد بود.

بارکد: در صورتی که کالاهای شما دارای بارکد می باشد در این بخش می توانید بارکدهای خود را ویرایش نمایید.

*نام کالا: بیانگر نام کالا یا خدمت می باشد که در این بخش می توانید در صورتی که اشتباه تایپ شده باشد آن را ویرایش نمایید.

*گروه بندی کالا: در صورتی که کالای شما داری گروه خاصی باشد و آن گروه از قبل در سیستم ابرستان تعریف شده باشد می توانید از این فیلد در صورتی که آن گروه را اشتباه انتخاب کرده باشید در این قسمت می توانید آن را ویرایش نمایید.

نام لاتین:

نقطه سفارش: به عنوان مثال موجودی اولیه را در برابر با 100 قرار دادید و نقطه سفارش را برابر با 10 قرار دادید زمانی که موجودی کالا به این حد رسید در بخش داشبورد به شما پیامی را نمایش می دهد که نسبت به موجودی این کالا اقدام نمایید.

واحد اصلی: با توجه به نوع کالا در صورتی که واحدی را انتخاب نکرده باشید می توانید از این بخش آن را انتخاب نمایید باید توجه داشته باشید واحد کالا باید از قبل در ابرستان تعریف شده باشد.

واحد مالیاتی: در صورتیکه قصد دارید صورتحساب های مالیاتی خود را به سامانه مودیان اعلام کنید باید در این فیلد واحد آن کالا را از لیست کشویی انتخاب نمایید تا در فاکتور صادر شده در سامانه مودیان ستون واحد اندازه گیری نمایش داده شود.

شناسه عمومی: در صورتی که کالا یا خدماتی که در ابرستان ایجاد کرده اید می خواهید به سامانه مودیان مالیاتی ارسال نمایید از این فیلد می توانید شناسه عمومی خدمت یا کالا را وارد نمایید.

ماده اولیه: در صورتی که محصول یا کالای شما به عنوان ماده اولیه تولید استفاده می شود چک باکس این فیلد باید انتخاب شود.

محصول: در صورتی که محصول شما در بخش تولید می خواهد استفاده شود چک باکس این فیلد باید انتخاب شود.

 

 

در صفحه جدید، تمامی کالا و خدماتی که از قبل در سیستم تعریف نموده ایم قابل مشاهده می باشد. بر روی نام کالای مورد نظر کلیک می نماییم.

با ورود به صفحه مخصوص آن کالا، بر روی گزینه “ویرایش کالا” (و یا حذف) کلیک می نماییم. 

ویرایش کالا خدمات

پس از اعمال تغییرات موردنظر، بر روی گزینه سبز رنگ “ویرایش” در پایین صفحه کلیک می کنیم.

مزیت (های ) امکان