پیش نیازها

  • نصب ووکامرس (WooCommerce) بر روی سایت 

راهنمای جامع (نحوه نصب، استفاده و نتایج حاصل)

  1. پس از ورود به داشبورد مدیریت وردپرس در منو افزونه ها، گزینه “افزودن” را انتخاب می‌کنیم که در برچسب شماره 1 علامت گذاری شده است.
  2. در صفحه باز شده گزینه “بارگذاری افزونه” را انتخاب می‌کنیم. (شماره 2)
  3. در مرحله سوم گزینه choose file را انتخاب می نماییم. (شماره 3)
  4. در این مرحله فایل افزونه را انتخاب کرده (شماره 4) و سپس بر روی گزینه open کلیک می کنیم. (شماره 5)
  5. در انتها گزینه نصب را انتخاب میکنیم. (شماره 6)

پس از بارگذاری فایل افزونه گزینه فعال کردن افزونه را انتخاب می نماییم. (شماره 1)

در منوی ایجاد شده در بالای پیشخوان وردپرس در منو سمت چپ بر روی “وب سرویس ابرستان” کلیک میکنیم و در بخش اتصال پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور نرم افزار ابرستان خود بر روی گزینه ورود کلیک میکنیم.

در قسمت کسب و کارها، کسب و کار مورد نظر که در نرم افزار ابرستان تعریف شده است و میخواهیم که اطلاعات در آن ثبت گردند را انتخاب می نماییم.

در قسمت سفارشات، بازه زمانی موردنظرمان که میخواهیم سفارشات این بازه به صورت فاکتور فروش به ابرستان منتقل شوند را انتخاب و در پیایان بر روی گزینه “همگام سازی سفارشات” کلیک می نماییم.

در قسمت رخدادها، وقایع اخیر کاربر قابل مشاهده است. در این بخش براحتی می توانیم از وضعیت سفارشات همگام سازی شده مطلع شویم.

در افزونه ابرستان این امکان فراهم شده است که بدون داشتن موجودی در انبار ابرستان، کاربر بتواند سفارش خود را ارسال نماید. در این صورت نرم افزار مقدار یا تعداد کالای صورتحساب را به موجودی اولیه کالا اضافه می نماید. برای بهره مندی از این امکان از بخش تنظیمات (مطابق تصویر زیر) گزینه موجودی اولیه صورتحساب را انتخاب و بر روی “ذخیره تنظیمات” کلیک می نماییم.

برای درج یک فاکتور در ابرستان، سفارش خود را انتخاب میکنیم و پس از ایجاد تغییر وضعیت تکمیل شده بر روی سفارش فاکتور به صورت خودکار در ابرستان درج خواهد شد.

 

در تصویر زیر به علت عدم موجودی کالا در نرم افزار ابرستان فاکتور ثبت نشد که برای رفع این مشکل باید وارد پنل ابرستان خود شده و محصول خود را انتخاب نموده و موجودی آن را به صورت دستی افزایش دهید. یا در قسمت تنظیمات افزونه که پیش از این ذکر شد، گزینه مربوط به موجودی اولیه را فعال نماییم.

سپس در افزونه ابرستان بر روی گزینه ارسال فاکتور کلیک میکنیم.

پس از درج با موفقیت فاکتور در نرم افزار ابرستان در بخش علامت گذاری شده ی 1 اطلاعات فاکتور ثبت شده را نمایش میدهد.

برای ثبت فاکتورهای ابرستان به صورت دسته جمعی ابتدا آن ها را در لیست سفارش ها انتخاب کرد و سپس از بخش کار های دسته جمعی گزینه send invoice را انتخاب میکنیم.

در قسمت علامت گذاری شده شماره فاکتور های ثبت شده در ابرستان را نمایش میدهد.

مزیت (های) امکان

  • ثبت سند اتوماتیک همزمان با ثبت فاکتور
  • امکان ارسال لینک دریافت وجه فاکتور به شماره همراه مشتری، از طریق API پس از ایجاد لینک جدید
  • درج همزمان میزان بدهی مشتری در گردش طرف حساب بصورت اتوماتیک