لوگو ابرستان
مرکز آموزش ابرستان
دسترسی سریع
ما را دنبال کنید...
الگوهای چاپ

راهنمای جامع ( نحوه دسترسی ، استفاده و نتایج حاصل )

جهت استفاده از این امکان از منوی اصلی نرم افزار بر روی بخش تنظیمات کلیک می کنیم:

در بخش تنظیمات با کلیک بر روی گزینه الگوهای چاپ وارد بخش مربوطه می شویم:

در حال حاضر استفاده از بخش الگوهای چاپ برای تمامی موارد مرتبط با فاکتور های فروش قابل استفاده است به این معنی که کاربر می تواند جهت فاکتور فروش پیش فاکتور و همچنین فاکتورهای برگشت از فروش الگو های مورد نظر خود را تنظیم و یا ایجاد نماید.

با کلیک بر روی گزینه فروش مطابق تصویر سه گزینه فاکتورفروش، پیش فاکتور فروش و فاکتور برگشت از فروش قابل مشاهده و انتخاب خواهند بود:

برای مثال با کلیک بر روی گزینه فاکتور فروش مطابق تصویر زیر یکسری الگوهای سیستمی که به صورت پیش فرض و پیشنهاد در نرم‌افزار وجود دارند و یک سری الگوها به نام الگوهای شما که توسط خود کاربر ایجاد می شوند، قابل مشاهده خواهد بود. الگوهای سیستمی بر اساس افقی و یا عمودی بودن و همچنین سایز مورد نظر جهت چاپ در نرم‌افزار قرار داده شده اند. برای مثال در مورد الگوی A4 افقی سه گزینه پیش نمایش، ذخیره به عنوان الگوی پیش فرض و کپی قابل مشاهده هستند که در تصاویر به آنها اشاره شده است. گزینه کپی از این الگو کپی برداری و در بخش الگوهای شما یک الگو مشابه اضافه می نماید که کاربر می تواند آنرا ویرایش نماید.

مطابق تصویر زیر در بخش الگوهای شما یک گزینه اضافه می شود که امکان ویرایش الگو را به کاربر می دهد این گزینه در بخش الگوهای سیستم وجود نداشت.

با کلیک بر روی گزینه ویرایش مطابق تصویر امکان ویرایش بخش‌های مختلف فاکتور را خواهیم داشت. با کلیک بر روی گزینه عمومی موارد کلی و شرایط چاپ مانند نام  الگو سایز کاغذ و ویژگیهای بالای فاکتور قابل مشاهده و ویرایش خواهند بود. پس از انجام تغییرات مورد نظر حتماً بر روی گزینه مشخص شده در تصویر که عمل ذخیره تنظیمات رو انجام میدهد کلیک کنید.

با کلیک بر روی گزینه فروشنده اطلاعات مرتبط با فروشنده که اطلاعات شرکت شما یا کسب و کار شما قابل ویرایش و انتخاب خواهند بود.

مطابق تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه خریدار نیز اطلاعات مرتبط با خریداری که در این فاکتور انتخاب شده است قابل انتخاب و ویرایش خواهند بود:


گزینه اقلام مربوط به جدول کلی کالاها می باشد که عناوین سرستون ها و عرض ستون ها طبق نظر شماست در این بخش قابل ویرایش و اعمال خواهد بود

مطابق تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه فونت امکان انتخاب اندازه قلم، رنگ فونت و رنگ پس زمینه مربوط به جدول کالاها قابل انجام خواهد بود:

در بخش جدول کل اطلاعات مربوط به انتهای فاکتور که در تصویر زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده قابل انتخاب خواهند بود. عناوین جدول هم قابل تغییر توسط کاربر خواهد بود.

در بخش انتهای فاکتور امکان انتخاب توضیحات فاکتور شرایط و ضوابط مرتبط با فاکتور که شرح کلی فاکتور است و همچنین ایجاد بخشی جهت امضای خریدار و فروشنده و همچنین درج امضا و مهر دیجیتال فروشنده امکان پذیر خواهد بود.

در انتهای هر بخش و پس از انجام تغییرات مورد نظر، ابتدا بر روی گزینه ذخیره کلیک میکنیم و برای رفتن به بخش صفحه اصلی الگوهای چاپ بر روی علامت خانه کلیک می نماییم.

مزیت(های) امکان

با استفاده از این امکان هر کاربر می تواند با توجه به نیاز و نوع کسب و کار خود اقلام و تنظیمات مورد نظر خود را در چاپ فاکتور لحاظ نماید.

ما را دنبال کنید...