لوگو ابرستان
آخرین مطالب
دفاتر قانونی و روکش اسناد حسابداری

نرم افزار حسابداری بیمه با ابرستان

نرم افزار حسابداری بیمه خصوصا نرم افزار حسابداری آنلاین برای صاحبان فعال در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است. فعالیت نمایندگان حقیقی و حقوقی  بیمه‌ها در کشور  در این چند سال رشد چشمگیری داشته است. گسترش این کسب و کار پرسود برای نمایندگان پیچیدگی های خود را به همراه دارد. معمولا نمایندگان بازاریابان توانمندی هستند و بیشترین تمرکز خود را بر روی مهارت های مذاکرات و شناخت بازار هدف خود گذاشته اند. غافل از اینکه به بخش مالی و حسابداری خود بی توجهی میکنند که این امر باعث ضرر مالی و مشکلات بعدی مالیاتی و بیمه ای خواهد شد .
شناسایی و درک جریان های مالی سبب فهم عمیق فعالیت ها و حتی شناسایی بازار هدف سودمند خواهد شد و گام مهمی برای رسیدن به موفقیت مالی برای کلیه نمایندگان بیمه است. برای موفق بودن در عملیات حسابداری بیمه ابتدا باید دانست که تفاوت چندانی با حسابداری ندارد و با استفاده از ابزار مناسب میتوان براحتی هم حسابداری خود را انجام دهید هم تمامی تکالیف قانونی خود را به موقع ثبت و ارسال نمایید.

به طور کلی در چند سال اخیر مباحث حسابداری به دلیل الزامات اداره دارایی و سازمان تامین اجتماعی به نحوی طرفداران زیادی پیدا کرده است. طبق آمار و ارقام درخواست آموزش جهت حسابداری و ثبت اسناد در کسب و کارهای کوچک بسیار افزایش پیدا کرده است. شما می توانید با نرم افزار حسابداری انلاین ابرستان یک نرم افزار حسابداری بیمه با کاربری ساده ی حسابداری داشته باشید. این قابلیت برای نمایندگان بیمه طوری فراهم شده است که با اندک دانش حسابداری هم می توانند خودشان امور حسابداری را انجام دهند.

ما با نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان با روش های آسان و کارامد به شما کمک میکنیم که یک حسابداری حرفه ای داشته باشید

مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان

 • استفاده از نرم افزار در هر زمان و هر مکان با هر دستگاهی
 • عدم نیاز به نصب و دانلود و راه اندازی و استقرار
 • صرفه جویی در هزینه های کسب و کار حتی با افزایش نرخ ارز
 • استفاده بهینه از نرم افزار در انجام حسابداری دورکاری و مدیریت از راه دور به عنوان یک ابزار آفلاین به آنلاین
 • استفاده چندین کاربر به طور همزمان در چند نقطه ی شجغرافیایی مختلف
 • قیمت های مناسب نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان متناسب با ظرفیت هر کسب و کار به صورت ماهانه و سالانه (پایه، پیشرفته و حرفه ای)
 • آموزش، پشتیبانی و به روز رسانی رایگان نرم افزار
 • ماندگاری اطلاعات نرم افزار حتی پس از منقضی شدن لایسنس خریداری شده
 • استفاده راحت از نرم افزار و کاربر پسند بودن آن حتی برای کسانی که دانش بسیار اندکی در زمینه حسابداری دارند
 • استفاده گزارش های متنوع و جامع برای هر کاربر متناسب با وظیفه ی کاری خود
 • حسابداری چند شرکتی در نرم افزار ابرستان
حسابداری بیمه با نرم افزار ابرستان

 

شما می توانید با ثبت نام، ۱۴ روز نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان را به صورت رایگان استفاده نمایید

ارزش افزوده یک حسابداری حرفه ای

 • کمک به مدیریت برای ارائه بهای تمام شده و شناسایی بازار هدف که با کمترین هزینه بیشترین درآمد
 • مدیریت درآمد و هزینه
 • راهنمایی جهت توسعه کسب و کار
 • آرامش مدیریت جهت تفکر در مسیر اهداف
 • سهولت کاربری و دسترس پذیری همیشگی به اطلاعات
 •  

برخی اصطلاحات هزینه در حسابداری بیمه

هزینه صدور: تمامی هزینه های مرتبط با صدور بیمه نامه مانند تبلیغات،بازاریابی،کارمزد و غیره هزینه صدور حساب می شوند.(البته در این خصوص مسائل مالیاتی خود را دارد که باید رعایت شود )
هزینه بیمه: مبلغی است که بیمه گزار بابت خرید بیمه نامه به شرکت بیمه پرداخت می نماید.
هزینه بیمه اضافی : مبلغی است که بیمه گر بابت قبول ریسک یا خطر اضافی و یا تمدید بیمه نامه با سرمایه بیشتر ، از بیمه گزار دریافت می نماید.
هزینه بیمه برگشتی: قسمتی از حق بیمه که به دلیل فسخ بیمه نامه یا کاهش خطر ویا کاهش سرمایه ، به بیمه گزاربرگشت داده می شود.
هزینه بیمه عاید نشده و ذخیره حق بیمه:نسبتی از حق بیمه ها که مربوط به طول مدت اعتبار بیمه نامه ها در دوره مالی بعد میباشد و به حساب درآمد سال بعد منتقل میگردد.
هزینه بیمه مازاد : به معنای آن است که از بیمه گذار به علت موقعیت ویژه وی ، بیشتر ازمیانگین رشته بیمه مربوط، حق بیمه دریافت شود.
هزینه بیمه شده (در بیمه اموال) :ارزش واقعی شی مورد بیمه بوده یا مبلغی است که بیمه‌گر تعهد می‌کند در صورت وقوع حادثه تا آن میزان به بیمه‌گذار یا ذینفع قرارداد بیمه خسارت بپردازد
هزینه‌های بیمه ای (عملیاتی): مجموع یا تفاضل هزینه خسارت سهم نگهداری و هزینه (درآمد ) کارمزد و کارمزد منافع سهم نگهداری به علاوه خالص سایر هزینه‌های بیمه ای است.

هزینه های کارشناسی بیمه:هزینه هایی که موسسه بیمه به منظور ارزیابی موردبیمه قبل از صدور بیمه نامه و همچنین پس از خسارت متحمل خواهد شد.

استهلاک کسر می شود . این کار باعث جلوگیری از سوء استفاده از بیمه و ایجاد حوادث عمدی می شود.

هزینه های خسارت در بیمه

هزینه خسارت: مبالغی که بیمه گر در پی وقوع خسارت میابد پرداخت نماید و یا وجوهی که به موجب شرایط قرار داد بیمه پس از وقوع حادثه برای بیمه شده میپردازد.
هزینه خسارت واقع شده:جمع تمامی خسارت پرداخت شده در طی دوره به همراه هزینه های رسیدگی به این خسارت پس از تعدیل لازم در مورد ذخیره انتظارات معوق ابتدا و انتهای دوره
هزینه خسارت واقع شده اما پرداخت نشده:خسارات ناشی از حوادث بیمه شده ای که قبل از پایان دوره مالی اتفاق افتاده است و به نمایندگی بیمه اعلام نشده است.
هزینه خسارات معوق: شامل خساراتی است که موسسه بیمه در پایان سال مالی پرداخت نکرده است و باید در سال آتی پرداخت نماید.
هزینه ذخیره خسارت معوق:ذخیره ای که بیمه گر برای تسویه خسارت نگهداری میکند.مثل: خسارتی که تا پایان مالی اعلام شده ولی پرداخت نشده است. خسارتی که هنوز مبلغ آن ارزیابی و تعیین نشده است.خسارتی که واقع شده اما هنوز به بیمه گر اعلام نگردیده است.
هزینه استهلاک: چنانچه بعد از حادثه و تعویض یا تغییر اموال آسیب دیده ، بیمه گذار در وضعی بهتراز قبل از حادثه قرار گیرد، مبلغی از خسارت ها به صورت هزینه استهلاک کسر می شود . این کار باعث

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید...