۰۲۱-۸۸۵۳۳۲۶۶
× تعرفه ها
ابرستان
دسته بندی موضوع : تازه‌های ابرستان
گزارش‌های مالی در ابرستان
نویسنده :
منتشر شده در تاریخ :
مدت زمان لازم برای مطالعه :
محمدرضا آسایش
محمدرضا آسایش
مدیر وبسایت ابرستان
۵ مرداد ۱۳۹۸
۷ دقیقه

شما در حال خواندن این مطلب هستید: گزارش های مالی ابرستان

همانطور که در ويژگی های نرم افزارهای ابری گفته شد، یکی از مزیت های این نرم افزارها دسترسی رایگان و بدون دردسر کاربران به آخرين بروزرسانی ها و امکانات آنها مثل گزارش مالی است. در همین راستا و در جهت افزایش امکانات برای کاربران، بخش گزارشات مالی نرم افزار حسابداری ابرستان بهبود و ارتقاء يافته است که در این مقاله ابتدا به معرفی این امکانات پرداخته و سپس کارکرد هر یک از گزارشات بطور جداگانه شرح داده خواهد شد.

الف) امکانات بهبود يافته در بخش گزارشات مالی

1- اضافه شدن بخش تنظیمات در هر یک از گزارشات

معمولا کاربران برای دوره های زمانی خاصی به گزارشات حسابداری مراجعه می کنند. نرم افزار حسابداری یکپارچه و آنلاین ابرستان در جهت سهولت هر چه بيشتر برای دسترسی سریع تر کاربران با اضافه کردن پيش فرض های پر کاربرد در بخش بازه زمانی فرایند گزارش گيری را تسهیل نموده است. کاربر در این بخش می تواند با انتخاب گزينه های ذيل بدون درج تاريخ به گزارش مورد نظر دسترسی پيدا کند.

سال مالی جاری:

سیستم با توجه به انتخاب آغاز دوره مالی کسب و کار شما و تاريخ روز اقدام به تعيين بازه زمانی آخرين دوره مالی می نماید. مثلا اگر دوره مالی کسب و کار شما از تیر ماه آغاز می شود و شما در تاريخ يکم خرداد ماه سال 1398 اقدام به گزارش گیری می نماييد، سیستم بطور هوشمند دوره گزارش گيری را از 01/04/1397 تا 31/03/1398 تنظیم می کند.

سال مالی ماقبل:

در اين حالت دوره مالی ماقبل در زمان گزارش گيری بطور اتوماتیک تنظیم می شود. در مثال قبل تاريخ گزارش گيری از 01/04/1396 الی 31/03/1397 تنظیم خواهد شد.

سال جاری:

يکی از نکاتی که در گزارشات مالی سیستم های مالی باید به آن توجه داشت، تفاوت در سال مالی و سال جاری است. همانطور که در مثالهای فوق ملاحظه نمودید، سال مالی با سال جاری متفاوت است. مثلا اگر کاربر در همان تاريخ يکم خرداد به جای سال مالی، سال جاری را انتخاب کند دوره زمانی گزارش از 01/01/1398 الی 29/12/1398 تغيير خواهد کرد.

سال قبل:

با توجه به توضیحات فوق مشخص است که در اين حالت سیستم برای مثال فوق دوره زمانی 01/01/1397 الی 29/12/1397 را تنظیم می کند.

ماه جاری:

در خصوص ماه تکلیف مشخص است و در مثال فوق تاريخ از 01/01/1398 الی 31/03/1398 تنظیم خواهد شد.

ماه قبل:

دراين حالت در مثال ما ، تاریخ 01/02/1398 الی 31/02/1398 برای گزارش گيری بطور اتوماتیک انتخاب خواهد شد.

ابتدای سال تا امروز:

یکی از موارد پرکاربرد در گزارشات دسترسی روزانه به گزارشات تجميعی از ابتدای سال تا روز جاری است. در صورتیکه کاربر این گزینه را انتخاب کند سیستم بطور هوشمند در مثال فوق تاريخ کزارش گيری را از 01/01/1398 الی 01/03/1398 تنظیم می کند.

سفارشی:

این بخش همان امکان قبلی است که کاربر خودش باید دوره زمانی دلخواه خود را با درج تاريخ از، تا در سیستم مشخص کند.

2- امکان دسترسی به جزئيات هر يک از اعداد در گزارش.

یکی از مهمترين کارکردهای هر سیستم گزارش گيری، دسترسی مستقيم به جزئيات اطلاعات آن گزارش می باشد. از آنجايي که تمامی اعداد و ارقام در گزارشات حسابداری ماحصل محاسبه اعداد و ارقام ثبت شده در اسناد حسابداری هستند، لازم است که کاربر در صورت لزوم بتواند به ريز جزئيات آن عدد و نحوه محاسبه آن دسترسی داشته باشد.

اين امکان به راحتی تنها با يک کليک بر روی آن عدد در نرم افزار حسابداری طراحی و تعبیه شده است. اين يکی از پر کاربردترين و لذت بخش ترين امکانات نرم افزار به شمار می آید.

ب) گزارشات مالی، کارکردها و امکانات

1- گزارش دفتر روزنامه

در اين گزارش، کلیه آرتیکل های ثبت شده در اسناد حسابداری بصورت روزانه و به تفکیک سند ارائه می شود و کاربر می تواند با کلیک بر روی اعداد هر یک از اسناد، به سند مربوطه دسترسی داشته باشد.

جهت مشاهده نمونه گزارش دفتر روزنامه کلیک کنید.

2- گزارش دفتر کل

در اين گزارش، در قسمت تنظیمات کاربر علاوه بر تعيين بازه زمانی دلخواهش می تواند نسبت به تعيين نمایش ستون های گزارش به دلخواه خود اقدام کند.

ستون های قابل انتخاب برای نمایش در گزارش دفتر کل عبارتند از:

ردیف

افتتاح حساب

نام حساب

گروه حساب

بدهکار

بستانکار

مانده

کاربر می تواند با کلیک بر روی هر يک از اعداد و ارقام اين گزارش به ریز تراکنش های آن نیز دسترسی پیدا کند.

برای مشاهده نمونه گزارش دفتر کل کلیک کنيد.

3- گزارش تراکنش های حساب

در بخش تنظیمات اين گزارش کاربر علاوه بر امکان تعیین بازه زمانی دلخواه، کاربر می تواند هر حسابی را که می خواهد از تراکنش های آن اطلاع پيدا کند انتخاب کند. امکان جستجوی پیشرفته در این بخش به نحوی است که کاربر با تایپ کردن بخشی از نام حساب آن را مشاهده خواهد کرد.

از طرفی ديگر تو رفتگی های موجود در نتایج نشان دهنده سطح حساب ( کل ، معين ، تفصيلی ) است که امکان انتخاب حساب دلخواه کاربر را بسيار ساده و آسان نموده است.

همچنين کاربر می تواند نسبت به انتخاب ستون های دلخواه گزارش به شرح ذيل اقدام نماید:

تاریخ تراکنش

حساب

شماره سند

شرح

بدهکار

بستانکار

مانده

وضعیت سند

ثبت کننده

برای مشاهده نمونه گزارشات تراکنش حساب کلیک کنيد.

4- ترازنامه آزمايشی

کاربر می تواند با امکاناتی که در بخش تنظیمات گزارش ترازنامه مهيا شده است نسبت به ساخت انواع گزارشات ترازنامه دو ستونی، چهار ستونی و ترازنامه آژمایشی در سطح تفصيلی يا کل اقدام نماید.

امکانات کنترلی اين بخش عبارتند از :

نمايش ستون های صفر ( نمایش کليه حساب ها در سطح تفصیلی)

نمایش گردش دوره ( ترازنامه چهار ستونی )

نمایش گروه – کل ( نمایش در سطح کل )

5- ترازنامه

يکی از گزارشات مالی نرم افزارهای حسابداری، ترازنامه است. ترازنامه نرم افزار حسابداری یکپارچه و آنلاین ابرستان با ارائه امکانات کنترلی به کاربر اجازه می دهد نسبت به تهيه گزارش به دلخواه کاربر عمل نماید.

گزارشات ترازنامه های استاندارد و چاپی معمولا دارايي ها و بدهی ها را روبروی هم در يک صفحه نمایش می دهند. کاربر می تواند نحوه نمایش ترازنامه را به دلخواه خود تعيين نماید.

6- گزارش سود و زيان

گزارش سود و زيان يکی ديگر گزارشات مالی است که از گزارش های استاندارد سیستم محسوب می گردد. سیستم بطور هوشمند کلیه حساب های مرتبط با گزارش را که در سود و زیان اثر دارد را در گزارش اعمال می کند و اگر در حساب های مربوطه تراکنشی ثبت نشده باشد آنها را از گزارش حذف می کند. لیکن کاربر می تواند در بخش تنظیمات با انتخاب گزینه نمایش ستون های صفر گزارش را در حالت کلی و استاندارد مشاهده نماید.

اشتراک گذاری در :
اخبار پر بازدید
18 فروردین 1399
عدم افزایش قیمت نرم افزار حسابداری ابرستان
تیم نرم افزار حسابداری ابرستان در سال 1398 در جهت رضایت هر چه بیشتر کاربران خود با شعار " راحت کار کن" با افزایش کادر خود و توان هر چه بیشتر در واحد های فروش و بازاریابی، آموزش و پشتیبانی، تولید و تحقیق و توسعه، برای جوابگویی سریع تر و آنلاين به نیاز های كاربران در جهت آموزش، راهنمایی، پشتیبانی و همچنین ارائه کارکردهای
منتشر شده توسط: مصطفی اصانلو
ادامه
جشنواره عید ۱۳۹۹
محمدرضا آسایش
جشنواره ها
۱۰ اسفند ۱۳۹۸
جشنواره عید ۹۹
متاسفانه امسال در آستانه نوروز ۱۳۹۹ ، با شیوع دامنگیر ویروس کرونا مواجه شدیم که کسب و کارها را با چالش های جدی مواجه کرده است. در این شرایط "دور کاری" بهترین راهکار برای ادامه فعالیت های کسب و کار ها است که نرم افزار جامع مدیریت کسب و کار آنلاین ابرستان راهکاری مطمئن و ارزان برای این منظور است. ابرستان به ارزان بودن خود بسنده نکرده است و به منظور تسهيل کسب و کارها در دسترسی آسان تر به این ابزار، با ارائه کد تخفیف "9930" شرایط تهیه این ابزار کارآمد را تا 47% تخفیف برای خریداران خود تا 29 اسفند 98 مهیا نموده است.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه
عبور از مرز ۶۰۰۰ هزار کاربر
محمدرضا آسایش
اخبار ابرستان
۴ اسفند ۱۳۹۸
با شما بزرگ شدیم !
با توجه به تلاش بی وقفه تیم نرم افزار حسابداری ابرستان(فنی، پشتببانی و فروش) و قرار گرفتن امکانات بیشتر همچون امکان پورسانت بازاریاب ها و ماژول برنامه ریزی تولید و همچنین تبلیغ ابرستان در متروی تهران، استقبال بیشتری از نرم افزار طی بک ماه گذشته شد و تعداد کاربران آن از ۶۰۰۰ نفر عبور کرد.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه