دسته بندی موضوع : تازه‌های ابرستان
اضافه شدن مديريت پورسانت به ابرستان
نویسنده :
منتشر شده در تاریخ :
مدت زمان لازم برای مطالعه :
کارشناس ابرستان
سجاد اسکندریان
کارشناس ابرستان
۷ دی ۱۳۹۸
۷ دقیقه

بنا به گزارش روابط عمومی ابرستان ، مدیریت پورسانت با انجام محاسبات اتوماتیک پورسانت فروش به نرم افزار حسابداری تحت وب ابرستان اضافه شد. اين امکانات در جهت تسهيل امور کسب و کارهای فعال در حوزه پخش مويرگی و شرکت های بازرگانی به نرم افزار اضافه شده است. از اين پس صاحبان کسب و کار به راحتی می توانند با تعريف بازارياب هاي خودشان در سیستم و تعيين میزان حق الزحمه آنها نسبت به محاسبه پورسانت و تسويه فاکتورهای مرتبط با هر بازارياب کنترل های لازم را داشته و پورسانت ها را مدیریت کنند.

اضافه شدن مدیریت پورسانت به نرم افزار حسابداری یکپارچه و آنلاین ابرستان

بازارياب ها افرادی هستند که با معرفی محصولات کسب و کارها به خريداران از محل دريافت کمیسیون يا حق الزحمه فروش امرار معاش می کنند. از آنجايي که حق الزحمه اين افراد بصورت درصدی از میزان فروش تعيين می شود علاوه بر محاسبه میزان حق الزحمه نيازمند اطلاع از ميزان مطالبات فروش های هر بازارياب نيز هستيم. لذا در اين بخش با اضافه شدن امکاناتی در سيستم های حسابداری ( طرف های حساب و گزارش ها )، بازرگانی ( پيش فاکتور ها و فاکتورهاخزانه ( دريافت ها و پرداخت ها ) سعی شده است نيازهای صاحبان کسب و کارهای مربوطه را رفع نماييم. اين مجموعه امکانات جديد می تواند بخشی از نيازهای هر دو حوزه ی نرم افزار حسابداری بازرگانی و نرم افزار حسابداری پخش مويرگی را پاسخ دهد.

کسب و کارهای فعال در حوزه پخش و بازرگانی معمولا از بازاریاب ها برای پخش کالا يا فروش محصولات خود استفاده می کنند. در این کسب و کارها فرآیندهای محاسبات پورسانت بازاریاب ها، کنترل حساب و کتاب خریداران هر بازاریاب و نحوه تسویه فاکتور های فروش رفته توسط هر بازاریاب برای مدیر کسب و کار اهمیت زیادی دارد. از این رو در نسخه ۴.۵.۲ انتشار یافته مورخ ۰۳/۱۰/ ۱۳۹۸ نرم افزار حسابداری ابرستان امکانات ذیل اضافه گرديد :

۱- امکان انتساب بازاریاب به هریک از طرف های حساب :

بازاریاب ها هم یکی از طرف های حساب برای کسب و کارها محسوب می شوند. بنابراین امکانی در بخش طرف حساب نرم افزار ابرستان گنجانده شده است که به راحتی می توان با انتخاب گزینه ” بازاریاب ” طرف حساب را به عنوان بازاریاب در سیستم شناسايي کنيم. در همین بخش فیلدی برای تعیین درصد حق الزحمه بازاریاب نیز مشخص شده است. شما می توانيد تنها با تعيين درصد کمیسيون بازارياب در اين فيلد، محاسبه خودکار حق الزحمه را به ابرستان بسپاريد!
به ياد داشته باشيد که مقدار پيش فرض ۱۰% در سیستم تعريف شده است که شما می توانيد اين مقدار را با يک عدد صحيح در بازه صفر تا ۱۰۰ تغيير دهيد. لازم به ذکر است حتی می توانيد عدد پيش فرض خود را در هنگام فروش با وارد نمودن عدد دلخواه در قسمت مربوطه در فاکتور فروش، بصورت دستی تغییر دهید.

۲- انتساب بازاریاب به پیش فاکتور / فاکتور فروش :

صاحبان کسب و کار می توانند در هنگام تعریف یا ایجاد پیش فاکتور یا فاکتور فروش، بازاریاب آن را مشخص کنند. به محض انتخاب بازاریاب درصد پیش فرض تعیین شده برای آن فروش اعمال خواهد شد صاحب کسب و کار می تواند درصد پيش فرض را بنا به نوع فروش، نوع کالا و نحوه تسویه حساب نیز تغییر دهد.
نکته مهم این است که به محض تایید فاکتور کلیه اسناد مرتبط با محاسبات حق الزحمه بازاریاب به طور اتوماتیک و هوشمند محاسبه شده و در اسناد حسابداری ثبت می گردد. بدين معنی که سيستم هزينه های توزيع و فروش و حساب های پرداختی کسب و کار را متناسب با ميزان فروش و پورسانت آن ثبت و نگهداری و به روز رسانی می نمايد.

۳- گزارش ميزان فروش بازارياب ها :

با استفاده از اين گزارش شما می توانید از ميزان فروش هايي که توسط بازارياب های شما انجام می شود مطلع شويد. اين گزارش علاوه بر ميزان فروش هر بازارياب از لحاظ تعدادی و ريالی ميزان پورسانت متعلقه آن بازارياب را نيز نشان می دهد. کاربر می تواند با کليک بر روی هر يک از ستون های گزارش، آن را بصورت صعودی يا نزولی نيز مرتب نمايد و از بازارياب های فعال يا غير فعال خود آگاه شود.

۴- امکان دسترسی به جزئيات فروش هر بازارياب :

علاوه بر گزارش آماری ميزان فعاليت هر بازارياب، صاحب کسب و کار می تواند به راحتی با کليک بر روی هر سطر از گزارش فوق از جزئيات آن نيز مطلع شود. در این گزارش تاريخ فروش ، مبلغ فروش ، شماره فاکتور ، ميزان پورسانت ، ميزان پورسانت پرداخت شده و میزان باقی مانده از پورسانت آن فاکتور نمایش داده می شود.

۵- امکان تسويه پورسانت ها در سیستم پرداخت :

سیستم پرداخت بصورت هوشمند متناسب با نام طرف حساب پرداخت ( بازاریاب) ، جدولی از طلب های بازارياب را به همراه ميزان تسويه فاکتور و ميزان طلب بازارياب بابت آن فاکتور را نمایش می دهد. پرداخت کننده می تواند با استفاده از امکات تسويه کامل پورسانت، يا پرداخت بخشی از آن نسبت به پرداخت حق الزحمه بازارياب اقدام کند.

در نرم افزار حسابداری تحت وب ابرستان ، رایگان ثبت نام کنید.

اشتراک گذاری در :
اخبار پر بازدید
مدیریت پورسانت
کارشناس ابرستان
تازه‌های ابرستان
۷ دی ۱۳۹۸
اضافه شدن مديريت پورسانت به ابرستان
بنا به گزارش روابط عمومی ابرستان، مدیریت پورسانت با انجام محاسبات اتوماتیک پورسانت فروش به نرم افزار حسابداری ابرستان اضافه شد.اين امکانات در جهت تسهيل امور کسب وکارهای فعال در حوزه پخش مويرگی و شرکت های بازرگانی به نرم افزار اضافه شده است.
منتشر شده توسط: سجاد اسکندریان
ادامه
تخفیف شب یلدا نرم افزار حسابداری تحت وب ابرستان
محمدرضا آسایش
اخبار ابرستان
۲۷ آذر ۱۳۹۸
جشنواره تخفیف شب یلدا
نرم افزار حسابداری ابرستان به مناسبت شب یلدا برای تمامی کاربران خود تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته است. این تخفیف‌ علاوه بر تخفیف‌ لایسنس‌های یکساله که شامل دوماه رایگان هستند، ۱۵٪ تخفیف برای تمام خریدهای یکساله و ماهانه تمامی مشترکین در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از نحوه‌ی استفاده از این تخفیف به ادامه مطلب مراجعه کنید.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه
رمز دوم پویا رمز دوم یکبار مصرف
محمدرضا آسایش
اخبار ابرستان
۲۵ آذر ۱۳۹۸
رمز دوم یکبار مصرف
طبق اطلاعیه روابط عمومی بانک مرکزی رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی، از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۸ غیر فعال خواهد شد و انجام تراکنش‌های بانکی (اینترنتی ) و پرداخت‌های اینترنتی صرفا با رمز دوم پویا یا رمز یکبار مصرف امکان‌پذیر خواهد بود. به همین دلیل تلاش کردیم تا مطلبی کامل و جامع در این رابطه برای کاربران ابرستان تهیه کنیم.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه