دسته بندی موضوع : مقالات حسابداری
پردازش ابری چیست ؟
نویسنده :
منتشر شده در تاریخ :
مدت زمان لازم برای مطالعه :
محمدرضا آسایش
طراح رابط کاربری
۱۳ خرداد ۱۳۹۸
۷ دقیقه

پردازش ابری یکی از واژه های جدید در فناوری اطلاعات می باشد که می تواند ما را در شناخت و فهم آن با مشکل مواجه سازد. به عنوان مثال می توان نرم ­افزار حسابداری یکپارچه و آنلاین ابرستان را یک نرم افزار مبتنی بر تکنولوژی پردازش ابری دانست. در این فناوری می توانید از طریق فقط یک اتصال اینترنتی و یک مرورگر مانند Google Chrome یا Opera و بدون نیاز به هر گونه خرید، دانلود و یا نصب نرم ­افزار به آن دسترسی داشته باشید. همچنین این واژه بیانگر حسابداری آنلاین یا همان سرویس به جای نرم افزار هم است. امروزه ما از نرم افزارهای آنلاین مختلفی که به صورت سرویس (SaaS) ارایه می شود ، مانند نرم افزارهای خدمات اینترنتی بانکی، ایمیل، فضاهای اشتراکی فایل های صوتی و تصویری و … استفاده می کنیم.

برای درک بهتر موضوع قبل از اینکه بخواهیم حسابداری ابری را توضیح دهیم، پردازش ابری را شرح می دهیم. پردازش ابری واژه ای است که به مدلی از پردازش های شبکه ای اشاره می کند، مدلی که در آن برنامه ها و نرم افزارها بر روی مجموعه ای از سرورهای متصل به یکدیگر به جای یک سرور یا کامپیوتر محلی، پردازش و اجرا می شوند و هر یک از این برنامه ها می توانند از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت همچون کامپیوتر، لپ تاپ، نوت بوک و تبلت در دسترس بوده و استفاده شوند.

مزیت حسابداری ابری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط چیست؟

صاحبان کسب و کار می توانند در هر زمانی و از هر مکانی به داده های خود دسترسی داشته باشند. صاحبان کسب و کارها همواره در حال حرکت بوده و امروزه بطور چشمگیری از تبلت ها و گوشی های هوشمند خود برای دسترسی به آخرین اطلاعات مالی خودشان بهره می برند. آنها می توانند با استفاده از این نرم افزار به راحتی در طی مدت ۲۴ ساعت هر روز هفته چه در محل کار، چه در ماموریت های کاری و چه در منزل و یا در سفر به مانده های حساب مشتریان، فاکتورهای خرید و فروش، موجوی نقدینگی و ترازهای مالی کسب و کار خود دسترسی داشته باشند. کافی است یک اتصال اینترنتی داشته باشند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی این امکان حتی در روستاهای دور افتاده نیز به راحتی و با کمترین هزینه در دسترس است.

کاهش هزینه های خرید لایسنس نرم افزار در مقایسه با نرم افزارهای حسابداری سنتی.

در حسابداری ابری دیگر نیاز به خرید و نصب هیچ نرم افزاری ندارید. به روز رسانی نرم افزارها بطور اتوماتیک و بدون نیاز به کار و نیروی انسانی بر روی سیستم انجام می شوند. در این روش دیگر صاحبان کسب و کار به مفاهیم پیچیده و فنی برای نصب و به روز رسانی روبرو نبوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت هزینه بابت پشتیبانی و دریافت خدمات نرم افزاری و اعزام نیروی کارشناسی نخواهند داشت. علاوه بر صرفه جویی در هزینه های فوق، می توانند با تمرکز بر روی کسب و کار خود به فعالیت های اصلی خود بپردازند.

پردازش ابری امن است.

معمولا کسب و کارهای کوچک نه تنها امکانات لازم را برای محافظت از داده های خود ندارند بلکه از پس هزینه های بالای آن مانند خرید فایروال، آنتی ویروس ها و سیستم های پشتیبان گیری اطلاعات نیز به راحتی بر نمی آیند. در حالیکه نرم افزارهای حسابداری ابری مانند ابرستان، امنیت را در حد بالای استانداردها رعایت می کنند. پشتیبان گیری از اطلاعات در فواصل زمانی مشخص انجام می شود. آسیب پذیری سرور ها همواره مانیتور شده و با اقدامات مناسب به روز رسانی شده و داده ها از طریق رمزگذاری محافظت می شوند. نرم افزارهای حسابداری ابری با خدمات دیگر مورد نیاز کسب وکار ها یکپارچه شده اند. ما در حسابداری ابری ابرستان با یکپارچه سازی سرویس های ارسال ایمیل، پیامک، فاکس خدمات متعدد را در قالب یک سرویس یکپارچه در اختیار کسب و کارها قرار می دهیم. صاحبان کسب وکار می توانند به راحتی پس از صدور فاکتور تنها با یک کلیک و نسبت به ارسال فاکتور برای طرف حساب خود اقدام نمایند. این کار براحتی از طریق ارتباط مستقیم و اتوماتیک بین سیستم ها و نرم افزارهای مختلف اینترنتی انجام می شود. حسابداری با پردازش ابری مفهوم کار تیمی را محقق می سازد. حسابداری ابری این امکان را می دهد که هم صاحبان کسب و کارها هم حسابداران و هم طرف های حساب از طریق یک سیستم و در آن واحد و همزمان به اطلاعات یکسان دسترسی داشته باشند و هر یک نقش خود را در قبال تکمیل و تایید اطلاعات حساب ایفا نمایند. بدون نیاز به برگزاری جلسه های حضوری. با حسابداری ابری زمان خود را که از طلا با ارزش تر است حفظ کنید.

اشتراک گذاری در :
مقالات پر بازدید
مقالات حسابداری
۱۸ آذر ۱۳۹۸
با ابرستان مالیات خود را کاهش دهید
ارائه اظهارنامه مالیاتی صحیح اصلی ترین رکن در کاهش مالیات های مشاغل و کسب و کارها می باشد. از سوی دیگر کلیه حسابدران و مشاوران مالی و مالیاتی جهت تهیه اظهارنامه مالیاتی صحیح و مناسب برای هر یک از فعالان اقتصادی نیازمند دسترسی صحیح و به موقع به اطلاعات فعالیت های هر یک از صاحبان مشاغل و کسب و کار می باشد.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه
مقالات حسابداری
۴ تیر ۱۳۹۸
بازاریابی شبکه ای ابرستان
با عضویت در شبکه معرف ابرستان ، به درآمد پایدار و مادام العمر برسيد! افزایش درآمد افراد یکی از مهمترین ذغذغه های افراد است. از دیر باز نزدیکترین و سهل ترین راه افزایش درآمد افراد حضور در بازار بوده است.  امروزه با ظهور و گسترش شبکه های اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی و چشم انداز خیره کننده سهم این بازار ها در آینده ای نه چندان دور می توان انتظار داشت بهترین راه افزایش درآمد حضور در این بستر است. 
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه
مقالات حسابداری
۴ تیر ۱۳۹۸
پیش پرداخت
در علم حسابداری پیش پرداخت به مبلغی اتلاق می‌شود که قبل از تحویل کالا یا انجام خدمات در وجه فروشنده یا مجری پرداخت می گردد. پیش پرداخت در طبقه‌ی دارایی‌ها قرار گرفته و  یک نوع حساب دائمی است.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه