لوگو ابرستان

مدیریت پورسانت و بازاریاب ها

بنا به گزارش روابط عمومی ابرستان ، مدیریت پورسانت جهت انجام محاسبات اتوماتیک پورسانت فروش به نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان اضافه شد. این امکانات در جهت تسهیل مدیریت بازاریاب ها در حوزه پخش مویرگی و شرکت های بازرگانی به نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان اضافه شده است. از این پس صاحبان کسب و کار به راحتی می توانند با تعریف بازاریاب های خودشان در سیستم و تعیین میزان حق الزحمه آنها ، نسبت به محاسبه پورسانت و تسویه فاکتورهای مرتبط با هر بازاریاب کنترل های لازم را داشته و پورسانت ها را مدیریت کنند.

اضافه شدن نرم افزار مدیریت پورسانت به نرم افزار حسابداری آنلاین ابرستان

بازاریاب ها افرادی هستند که با معرفی محصولات کسب و کارها به خریداران از محل دریافت کمیسیون یا حق الزحمه فروش امرار معاش می کنند. از آنجایی که حق الزحمه این افراد بصورت درصدی از میزان فروش تعیین می شود علاوه بر محاسبه میزان حق الزحمه نیازمند اطلاع از میزان مطالبات فروش های هر بازاریاب نیز هستیم. لذا در این بخش با اضافه شدن امکاناتی در سیستم های حسابداری ( طرف های حساب و گزارش ها )، بازرگانی ( پیش فاکتور ها و فاکتورها )، خزانه ( دریافت ها و پرداخت ها ) سعی شده است نیازهای صاحبان کسب و کارهای مربوطه را رفع نماییم. مدیریت پورسانت و مدیریت بازاریاب ها می تواند بخشی از نیازهای هر دو حوزه ی نرم افزار حسابداری بازرگانی و نرم افزار حسابداری پخش مویرگی را پاسخ دهد.

کسب و کارهای فعال در حوزه پخش و بازرگانی معمولا از بازاریاب ها برای پخش کالا یا فروش محصولات خود استفاده می کنند. در این کسب و کارها فرآیندهای محاسبات پورسانت بازاریاب ها(حسابداری پورسانت)، کنترل حساب و کتاب خریداران هر بازاریاب و نحوه تسویه فاکتور های فروش رفته توسط هر بازاریاب برای مدیر کسب و کار اهمیت زیادی دارد. از این رو در نسخه ۴.۵.۲ انتشار یافته مورخ ۰۳/۱۰/ ۱۳۹۸ نرم افزار حسابداری ابرستان امکانات ذیل اضافه گردید :مدی

۱- امکان انتساب بازاریاب به هریک از طرف های حساب(مدیریت بازاریاب)

بازاریاب ها هم یکی از طرف های حساب برای کسب و کارها محسوب می شوند. بنابراین امکانی در بخش طرف حساب نرم افزار ابرستان گنجانده شده است که به راحتی می توان با انتخاب گزینه ” بازاریاب ” طرف حساب را به عنوان بازاریاب در سیستم شناسایی کنیم. در همین بخش فیلدی برای تعیین درصد حق الزحمه بازاریاب نیز مشخص شده است. شما می توانید تنها با تعیین درصد کمیسیون بازاریاب در این فیلد، محاسبه خودکار حق الزحمه را به ابرستان بسپارید!

به یاد داشته باشید که مقدار پیش فرض ۱۰% در سیستم تعریف شده است که شما می توانید این مقدار را با یک عدد صحیح در بازه صفر تا ۱۰۰ تغییر دهید. لازم به ذکر است حتی می توانید عدد پیش فرض خود را در هنگام فروش با وارد نمودن عدد دلخواه در قسمت مربوطه در فاکتور فروش، بصورت دستی تغییر دهید.

۲- انتساب بازاریاب به پیش فاکتور / فاکتور فروش

صاحبان کسب و کار می توانند در هنگام تعریف یا ایجاد پیش فاکتور یا فاکتور فروش، بازاریاب آن را مشخص کنند. به محض انتخاب بازاریاب درصد پیش فرض تعیین شده برای آن فروش اعمال خواهد شد صاحب کسب و کار می تواند درصد پیش فرض را بنا به نوع فروش، نوع کالا و نحوه تسویه حساب نیز تغییر دهد.
نکته مهم این است که به محض تایید فاکتور کلیه اسناد مرتبط با محاسبات حق الزحمه بازاریاب به طور اتوماتیک و هوشمند محاسبه شده و در اسناد حسابداری ثبت می گردد. بدین معنی که سیستم هزینه های توزیع و فروش و حساب های پرداختی کسب و کار را متناسب با میزان فروش و پورسانت آن ثبت و نگهداری و به روز رسانی می نماید.

۳- گزارش میزان فروش بازاریاب ها

با استفاده از این گزارش شما می توانید از میزان فروش هایی که توسط بازاریاب های شما انجام می شود مطلع شوید. این گزارش علاوه بر میزان فروش هر بازاریاب از لحاظ تعدادی و ریالی میزان پورسانت متعلقه آن بازاریاب را نیز نشان می دهد. کاربر می تواند با کلیک بر روی هر یک از ستون های گزارش، آن را بصورت صعودی یا نزولی نیز مرتب نماید و از بازاریاب های فعال یا غیر فعال خود آگاه شود.

۴- امکان دسترسی به جزئیات فروش هر بازاریاب

علاوه بر گزارش آماری میزان فعالیت هر بازاریاب، صاحب کسب و کار می تواند به راحتی با کلیک بر روی هر سطر از گزارش فوق از جزئیات آن نیز مطلع شود. در این گزارش تاریخ فروش ، مبلغ فروش ، شماره فاکتور ، میزان پورسانت ، میزان پورسانت پرداخت شده و میزان باقی مانده از پورسانت آن فاکتور نمایش داده می شود.

۵- امکان تسویه پورسانت ها در سیستم پرداخت

سیستم پرداخت بصورت هوشمند متناسب با نام طرف حساب پرداخت ( بازاریاب) ، جدولی از طلب های بازاریاب را به همراه میزان تسویه فاکتور و میزان طلب بازاریاب بابت آن فاکتور را نمایش می دهد. پرداخت کننده می تواند با استفاده از امکات تسویه کامل پورسانت، یا پرداخت بخشی از آن نسبت به پرداخت حق الزحمه بازاریاب اقدام کند.

در نرم افزار حسابداری تحت وب ابرستان ، رایگان ثبت نام کنید.

به جمع هزاران کاربر ابرستان بپیوندید

امکان مدیریت پورسانت ابرستان تنها یکی از ده ها امکان و مزیت نرم افزار حسابداری یکپارچه ابرستان است. برای آشنایی بهتر با این امکان و دیگر امکانات ابرستان می توانید با ثبت نام رایگان و ورود به نرم افزار به مدت ۱۴ روز بصورت عملی با این نرم افزار کار کنید.

ما را دنبال کنید...