دسته بندی موضوع : مقالات حسابداری
امینت اطلاعات نرم افزارهای حسابداری ابری
نویسنده :
منتشر شده در تاریخ :
مدت زمان لازم برای مطالعه :
محمدرضا آسایش
مدیر وبسایت
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
۷ دقیقه

امنیت در حسابداری ابری :

یکی از نگرانی های متداول در مورد نرم افزارهای ابری، علی الخصوص نرم افزارهای حسابداری ابری، امنیت آنها می باشد. این نگرانی بیشتر در مورد سرقت، سو استفاده و از بین رفتن اطلاعات است. چرا که اطلاعات مالی از حیاتی ترین اطلاعات شرکت ها، سازمان ها و مشاغل می باشند.

با توجه به اینکه شرکت ها، سازمان و یا افراد مختلف در زمینه مشاغل کاری خود می خواهند نرم افزارهای حسابداری ابری را تهیه کنند از امنیت بالای آن اطمینان خاطر و یا آگاهی کامل ندارند. ما سعی داریم به چند مورد از مزایای امنیتی نرم افزار حسابداری یکپارچه و آنلاین ابرستان اشاره کنیم.

در امنیت اطلاعات مثلث CIA دارای اهمیت ویژه ای می باشد. مثلث CIA مخفف Confidentiality ،Integrity و Availability میباشد که به آن مثلث امنیت نیز میگویند.

Confidentiality :

Confidentiality به اقداماتی میگویند که برای اطمینان از محرمانه بودن اطلاعات انجام می شود تا از دسترسی افراد متفرقه به اطلاعات حساس جلوگیری شود. حتی گاهی نیاز است که دسترسی ها برای افراد مجاز نیز محدود شوند. این نرم افزار با توجه به اینکه تنها با استفاده از username و password که برای هر کاربر به صورت منحصر به فرد و یکتا و در دسترس خود آن کاربر در فضای ابری می باشد امکان اجازه و استفاده از نرم افزار حسابداری ابرستان و اطلاعات آن را می دهد و همچنین admin هر شرکت و سازمان که از نرم افزار استفاده می کند می تواند برای هر کاربر دسترسی های مختلف با محدودیت های متفاوت را ایجاد نماید.

پیشنهاد ما به شما : پردازش ابری چیست؟

Integrity :

Integrity دقت و اطمینان داده ها می باشد. داده ها نباید تغییر کنند و باید اطمینان پیدا کنیم که داده ها توسط افراد غیر مجاز قابل تغییر نیست از آنجایی که داده ها تنها توسط کاربر نرم افزار حسابداری یکپارچه و آنلاین ابرستان قابلیت تغییر را دارند و حتی کارمندان شرکت عصر فناوری دانش به عنوان تولید کننده این نرم افزار حسابداری، هیچ گونه دسترسی به اطلاعات شرکت ها و سازمان ها را ندارند، تضمین کننده عدم تغییر و سرقت اطلاعات می باشد که این خود از مزیت این نرم افزار است.

Availability :

Availability اطمینان از در دسترس بودن است. اطلاعات سازمان ها باید برای کاربران آن در دسترس و سهولت امکان پذیری آن بالا باشد اما برای کاربران غیر مجاز از عدم دسترس پذیری بالا برقرار باشد. با توجه به فراهم بودن فضای ابری در نرم افزار حسابداری ابرستان، کاربران به راحتی در هر زمان و مکانی و با هر دستگاهی و پلت فرمی می توانند با داشتن اطلاعات کاربری خود از نرم افزار استفاده نمایند و این امر برای کاربران غیر مجاز به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

همچنین فضای ابری نرم افزار، این قابلیت را برای مشتریان خود فراهم می سازد که برخلاف نرم افزارهای تحت Windows و Web که اطلاعاتشان ممکن است در سازمان شان سرقت و یا سرور شان دچار آسیب شود، اطلاعات شان همواره و بدون هیچ آسیبی در دسترس شان خواهد بود و باج افزارها و ویروس ها خطری برای اطلاعات شان نخواهند داشت و از هزینه های مربوط به آن و آزمون های تست نفوذ و آسیب پذیری به دور خواهند بود.

رایگان ثبت نام کن.

اشتراک گذاری در :
مقالات پر بازدید
مقالات حسابداری
۱۸ آذر ۱۳۹۸
با ابرستان مالیات خود را کاهش دهید
ارائه اظهارنامه مالیاتی صحیح اصلی ترین رکن در کاهش مالیات های مشاغل و کسب و کارها می باشد. از سوی دیگر کلیه حسابدران و مشاوران مالی و مالیاتی جهت تهیه اظهارنامه مالیاتی صحیح و مناسب برای هر یک از فعالان اقتصادی نیازمند دسترسی صحیح و به موقع به اطلاعات فعالیت های هر یک از صاحبان مشاغل و کسب و کار می باشد.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه
مقالات حسابداری
۴ تیر ۱۳۹۸
بازاریابی شبکه ای ابرستان
با عضویت در شبکه معرف ابرستان ، به درآمد پایدار و مادام العمر برسيد! افزایش درآمد افراد یکی از مهمترین ذغذغه های افراد است. از دیر باز نزدیکترین و سهل ترین راه افزایش درآمد افراد حضور در بازار بوده است.  امروزه با ظهور و گسترش شبکه های اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی و چشم انداز خیره کننده سهم این بازار ها در آینده ای نه چندان دور می توان انتظار داشت بهترین راه افزایش درآمد حضور در این بستر است. 
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه
مقالات حسابداری
۴ تیر ۱۳۹۸
پیش پرداخت
در علم حسابداری پیش پرداخت به مبلغی اتلاق می‌شود که قبل از تحویل کالا یا انجام خدمات در وجه فروشنده یا مجری پرداخت می گردد. پیش پرداخت در طبقه‌ی دارایی‌ها قرار گرفته و  یک نوع حساب دائمی است.
منتشر شده توسط: محمدرضا آسایش
ادامه