سامانه پیامک رایگان ویژه مدارس و موسسات نیکوکاری
فروردین ۲۴, ۱۳۹۶
سامانه پرداخت قبض ها و خرید شارژ سیم کارت اعتباری
فروردین ۲۴, ۱۳۹۶

نقش تصویر در بهینه سازی سایت

وجود تصویر در سئو سایت مهم است. البته باید بیان کرد که متن برای سایت از جمله موارد قدیمی می باشد؛ بعدها تصاویر نیز نقش چمشگیری برای رتبه بندی سایت ها پیدا کردند.

اینکه در یک متن، تصویر قرار بگیرد می تواند مخاطب را جذب نماید و نوع محتوا را بهتر و قابل تفهیم تر به کاربر بیان کند. از این رو قرار دادن تصویر برای وب سایت و نیز برای سئو سایت بسیار مهم است هر چند که اکنون نیز گوگل، به محتواهای دارای تصویر امتیاز بهتری خواهد داد.

سئو تصویر

این نکته را نیز باید دانست که سعی شود از تصاویر خوب و کم حجم و در عین حال با کیفیت برای متن بکار برد. اگر حجم عکس زیاد باشد سرعت لود شدن وب سایت به مرور کاهش پیدا می کند. در واقع به هر اندازه یک وب سایت بسیار عالی طراحی شده باشد اما از تصاویر بی کیفیت استفاده شود، خود می تواند از طرف کاربران امتیازی منفی تلقی گردد. از این رو نه تنها کیفیت، بلکه فاکتورهای مهم در این کار دخیل هستند.

لازم به ذکر است که وجود تصویر بدان معنی نیست که رتبه ای که گوگل به سایت می دهد فقط وابسته به آن است، بلکه درج تصویر فقط یکی از روش های مهم برای بهینه سازی سایت است. هدف کارشناسان سئو این است که یک متن و در عین حال وب سایت مورد نظر در بالاترین رتبه قرار گیرد، پس بنابراین باید تمام روش ها و قوانین موجود برای سئو  به درستی انجام شود.

 

2 دیدگاه

 1. محمد گفت:

  سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه
  وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران
  را لانچ کردیم.
  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال
  هستید خوشحال می شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *