موتورهای جستجو | ابرستان
نیاز به افزونه های سئو برای وردپرس
فروردین ۱۴, ۱۳۹۶
اهمیت نقشه سایت برای سئو
فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

موتورهای جستجو چطور عمل می‌کنند؟

موتورهای جستجو ۲ عملکرد اصلی دارند: استفاده از خزنده‎ها و ساختن شاخص‎ها. در نهایت موتورهای جستجو با کمک این دو روش یک لیست رتبه بندی شده مرتبط با کلمات جستجو شده توسط کاربران را به آنها نمایش می‌دهند. 

موتورهای جستجو چطور عمل می‌کنند؟

ساختار لینک‌های سایت باعث اتصال تمام صفحات به یکدیگر می‌شوند

لینک‎ها به ربات‎های اتوماتیک موتورهای جستجو که “خزنده‌ها” یا “عنکبوت‌ها” نامیده می‎شوند، اجازه می‎دهند به میلیاردها مطلب پیوسته در صفحات وب دسترسی داشته باشند. زمانی که مونورهای جستجو این صفحات را پیدا می‎کنند کدهای آنها را رمزگشایی کرده و قسمت‌های انتخاب شده آنها را در پایگاه داده‌های عظیم خود ذخیره می‎کنند تا در آینده برای جستجوهای کاربران آنها را بازیابی کنند. برای انجام وظیفه خطیر نگهداشتن میلیلردها صفحه که در کسری از ثانیه قابل دسترسی هستند، شرکت‎های موتورهای جستجو مراکز داده‌ها در سراسر جهان ساخته‎اند.

این امکانات دخیره سازی عظیم، حجم زیادی از اطلاعات را خیلی سریع پردازش می‎کنند. زمانی که یک کاربر یک عبارت را در یکی از موترهای جستجوی اصلی مثل گوگل یا یاهو سرچ می‎کند، نتایج باید بلافاصله اعلام شوند. حتی تاخیر یک یا دو ثانیه‎ای می‎تواند باعث نارضایتی شود. بنابراین مونرهای جستجو خیلی سخت کار می‎کنند تا نتایج را هر چه سریعتر نشان دهند.

وقتی یک کاربر عبارتی را جستجو می‌کند، موتورهای جستجو محتوای میلیاردها مطلب را جستجو می‎کنند و ۲ کار انجام می‎دهند: اول، قفط نتایجی را نشان می‎دهند که مرتبط با عبارت جستجو باشد یا برای درخواست جستجو کننده مفید باشد. دوم، نتایج را براساس میزان محبوبیت اطلاعاتی که وب سایت ارائه می‎کند رتبه بندی می‎کنند و به ترتیب نشان می‎دهند. این دو مورد یعنی مرتبط بودن و محبوبیت داشتن، تمام پایه و اساس فرآیند سئو سایت و بهینه سازی سایت برای تاثیر گذاری روی موتورهای جستجو است.

 

دیدگاهتان را بنویسید