عرضه لایسنس رسمی نرم افزارهای مدیریت وب و میزبانی توسط ابرستان
بهمن ۲۰, ۱۳۹۵
خدمات تخصصی سئو سایت و بهینه سازی سایت
اسفند ۱۱, ۱۳۹۵

برای سئو سایت باید الگوریتم های گوگل را بشناسید!

سئو سایت

سئو سایت

برای آشنایی با مفاهیم اولیه سئو سایت و بهینه سازی سایت‌تان بهتر است بدانید الگوریتم‌های موتورهای جستجو بر چه اساسی کار می‎کنند. الگوریتم پنگوئن، الگوریتم جدید گوگل است که در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ منتشر شد. این الگوریتم جدید در بین وبمستران امروزه بسیار شناخته شده است. با ورود پنگوئن گوگل بسیاری خوشحال شدند و بسیاری هم ناراحت. اکنون به بررسی نکات بیشتری در مورد این الگوریتم و تاثیرش بر سئو سایت می پردازیم:

سئو سایت

 

بررسی این الگوریتم برای وب سایت ها به این روش است که قوانین و اصول مد نظر گوگل را تمام وب سایت ها باید رعایت کنند، چرا که در صورت عدم رعایت این اصول و قوانین، این الگوریتم، با آن ها برخورد می کند و نتیجه منفی در سئو سایت دارد. این اصول بر اساس Google’s Webmaster Guidelines  تعریف می شوند و توجه اساسی گوگل به وب سایت هایی است که این اصول در آن ها رعایت شده است. خیلی واضح می توان گفت الگویتم پنگوئن در واقع قدرتمندترین الگوریتمی است که تا به حال به مقابله با وب سایت های اسپمر پرداخته است. بر طبق اعلام گوگل، این الگوریتم سایت های انگلیسی زبان را ۳٫۱، آلمانی و عربی را حدود ۳ درصد تحت تاثیر خود قرار داده است. البته درصد آن هایی که محتوای اسپم آن ها بیشتر است، در حد زیادی از این درصد را شامل می شوند. گوگل با استفاده از الگوریتم پنگوئن کیفیت کاربردی موتور جست و جوی خود را بالاتر برد.

برخی از ویژگی های الگوریتم پنگوئن:

  • الگوریتم پنگوئن جهانی است و بر روی رتبه سایت در گوگل تأثیر می گذارد.
  • پس از برطرف کردن مواردی که در روال این الگوریتم نیست، گوگل به راحتی مطالبی را که باید مورد توجه قرار بگیرد را ایندکس می کند.
  • این الگوریتم فقط صفحات سایت را که موضوعات اسپم دارند و بی کیفیت می باشد را مورد جریمه قرار می دهد و تمام سایت را درگیر این جریمه نمی کند.
  • باید پروفایل بک لینک سایت را به طور دقیق و منظم بررسی کرد زیرا این الگوریتم ماهیت و خاصیت فیلتری ندارد.

با ارائه این الگوریتم عملیات بک لینک سازی توسط سئو کاران باید با دقت بیشتر و موشکافانه تر انجام شود، زیرا قوانین کار بک لینک سازی تغییر پیدا کرد و از این رو سئو کاران از روش های بهتری برای این کار استفاده می کنند یکی از این روش ها توجه بیشتر کارشناسان سئو سایت به لینک های خراب وبسایت مورد نظرشان بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *