رتبه سایت در گوگل | ابرستان
بهینه سازی سایت
تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار در بهینه سازی سایت
اسفند ۱۱, ۱۳۹۵
بهینه سازی سایت چیست؟
اسفند ۱۳, ۱۳۹۵

الگوریتم کبوتر گوگل چه تاثیری در رتبه سایت در گوگل دارد؟

برای بررسی اینکه الگوریتم کبوتر چگونه در تعیین رتبه سایت در گوگل تاثیر می گذارد باید بدانیم که الگوریتم کبوتر گوگل با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر تنظیم شده است. بدین صورت که کاربر با توجه به محلی که جستجو می کند نزدیک ترین و بهترین نتایج را برای کاربر نشان می دهد.

رتبه سایت در گوگل

 برای توضیح بهتر نحوه کار این الگوریتم به این مثال توجه کنید، اگر کاربر عبارت کتابخانه را در گوگل جستجو کند؛ گوگل با توجه به الگوریتم کبوتر نزدیکترین کتابخانه به محل زندگی وی را برای او می آورد. در واقع نتایج اینگونه نیست که نام کتابخانه های خارج از شهر را برای او نشان دهد و کاربر را به سمت و سوی نتایج اشتباه ببرد.

در واقع کبوتر گوگل الگوریتمی است که تغییراتی در نتایج جستجوی نقشه گوگل و صفحات اینترنتی و تعیین رتبه سایت در گوگل دارد. هدف اصلی این الگوریتم مبارزه با اسپم نیست بلکه هدف آن بهترین نتیجه بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران می باشد.

شاید به ذهن برسد که چرا نام این الگوریتم را کبوتر انتخاب کرده اند؟ کبوتر به دلیل اینکه بدون جهت گیری می تواند بهترین نتیجه را در جستجوی خود به دست آورد؛ این دقیقا همان روشی است که می توان به الگوریتم کبوتر نسبت داد این الگوریتم از بین هزاران سایت ایندکس شده می تواند بهترین نتیجه را با استفاده از موقعیت جغرافیایی کاربران به آن ها نشان دهد. از این رو مدیران وب سایت ها و کارشناسان سئو باید سعی کنند از ابزارها و حتی نقشه ی گوگل، که موارد کاربردی در این الگوریتم است در سایت های خود بهره ببرند. این الگوریتم؛ گوگل را هوشمندتر از قبل کرده است و باعث شده گوگل به