خودکار سازی دوره های مالی

تیم تحقیق و توسعه ابرستان با انجام تحقیقات گسترده ، در راستای ساده سازی و کاهش عملیات حسابداری با مطالعه روش های نوین حسابداری نوین اقدام به خودکار سازی دوره های مالی در سیستم حسابداری آنلاین ابرستان نمود. برای درک بهتر این امکان ابتدا به بیان مساله و مشکل پرداخته سپس راه حل ابرستان را معرفی می کنیم.

بیان مساله : وجود دفاتر فیزیکی با هر دوره در روش سنتی حسابداری

حسابداران در سیستم های حسابداری سنتی که برگرفته از روش های ثبت دفاتر دستی بوده است اقدام به تعریف دوره های مالی می نمایند . سپس متناسب با هر دوره مالی نیازمند ثبت اسناد افتتاحیه و اختتامیه در هر دوره مالی هستند. این فرایندی است که دقیقا منطبق بر دفاتر دستی حسابداری در سیستم های سنتی حسابداری نیز تعبیه شده است.

 

از آنجاییکه روش سیستم های حسابداری سنتی، مکانیزاسیون فرایند های جاری بوده است ، اکثر سیستم های حسابداری نرم افزاری برای تسهیل سازی این مورد اقدام به ایجاد و درج اتوماتیک سند های افتتاحیه و اختتامیه می نمایند. مشکل بزرگی که ثبت این اسناد افتتاحیه و اختتامیه  برای صاحبان کسب و کار ایجاد می نماید عدم پایش و مرور حساب ها در طی چندین دوره مالی به هم پیوسته می باشد. به نحوی که تجمیع و نمایش اعداد و ارقام اسناد افتتاحیه و اختتامیه در گزارشات موجبات سردرگمی مصرف کنندگان اطلاعات مالی و مدیران کسب وکار ها می گردد.

راه حل : حذف عملیات غیر ضرور ناشی از دفاتر فیزیکی در حسابداری ابری ابرستان

ابرستان با اخذ تکنیک های جدید و ارائه راهکارهای نوین بکارگرفته شده در سطح بین الملل ، اقدام به خودکار سازی دوره های مالی در نرم افزار حسابداری ابری خود نمود.بدین نحو که با ارائه این سیستم عملیات غیر ضرور تعریف دوره های مالی و عملیات ایجاد اسناد افتتاحیه و اختتامیه از سیسم حذف گردیده  و تنها کافی است در بخش تنظیمات آغاز دوره مالی مشخص شود.

مثلا کافی است در این سیستم بگوییم دوره مالی از فروردین  یا تیرماه شروع می شود. سپس سیستم بطور خودکار در هر زمان که گزارشات ساخته می شود بطور هوشمند و اتوماتیک  نسبت به محاسبه و ایجاد مانده حساب ها در افتتاح حساب و اختتامیه آن اقدام می نماید.

بدین نحو مشتریان ابرستان براحتی می توانند در هر زمان از هر دوره زمانی دلخواه نسبت به اخذ گزارش های مورد نظر خود اقدام نمایند.

 

ساده سازی  و کاهش حجم عملیات حسابداری با سیستم های هوشمند و اتوماتیک نرم افزار حسابداری ابرستان به راحتی محقق می شود.

 

جهت آشنایی بیشتر با امکانات و ویژگی های برنامه حسابداری ابرستان اینجا کلیک کنید.

فرصت را از دست ندهید، همین الان با ثبت نام رایگان و استفاده از نسخه آزمایشی ۱۴ روزه علاوه بر امکان فوق با ده ها امکان دیگر نرم افزار حسابداری ابری ابرستان آشنا شوید.