حریم شخصی - رایانش ابری ابرستان | ابرستان

حریم شخصی کاربران

 • در صورتی که شما صرفاً وب‌سایت ابرستان را مطالعه می‌کنید، به جز اطلاعات گزارشات نمونه‌ای مرتبط با وب‌سایت بازدید شده، هیچ گونه اطلاعاتی توسط سرور از شما جمع‌ آوری نمی‌گردد.
 • اگر شما در یکی از قسمت‌های وب‌سایت ابرستان مشارکت می‌کنید (مثل نظرها در وبلاگ)، حق ارائه و انتشار کلیه کلماتی که به صورت عمومی تایپ می‌کنید را به ابرستان می‌دهید. همچنین اگر شما مطلبی را در هر قسمت از وب‌سایت ابرستان نوشتید، فرض شما باید بر مبنای باقیماندن آن مطلب برای همیشه باشد. این مطلب شامل مقالات، صفحات کاربری، سوالات و بحث‌ها نیز میباشد. در صورت وجود هر گونه استثنا، در ادامه توضیحاتی ارائه شده است.
 • در صورت ورود با شناسه خود در وب‌سایت ابرستان، شما بوسیله‌ی آن شناسایی می‌شوید. این شناسه ممکن است اسم واقعی یا اسم مستعار شما و یا بطور کلی هر اسم دیگری که شما در لحظه‌ی ساختن شناسه کاربری خود انتخاب کرده‌اید باشد. در هر صورت اعم از ورود توسط شناسه کاربری و یا عدم ورود به وب‌سایت، شما بوسیله‌ی آدرس آی‌پی شبکه‌ی اینترنتی خود نیز برای مدیران وب‌سایت ابرستان شناسایی می‌شوید. آدرس آی‌پی یک سری چهارتایی از اعداد است که آدرس اینترنت مکانی را که شما توسط آن به وب‌سایت ابرستان متصل شده‌اید را مشخص می‌کند.
  بر حسب نوع اتصال شما، این آدرس می‌تواند قابل ردیابی تا یک سرور، محل تحصیل، محل کار شما یا خانه‌ی شما باشد. در صورت بروز هرگونه خرابکاری توسط اشخاص و یا روبات‌های هرزه‌نویس، شرکت ابرستان مختار به مسدودکردن آدرس آی‌پی مبدا است. در صورتی که آی‌ پی شما به اشتباه در لیست محدودیت قرار گرفت، می‌توانید مشکل را با ما در میان بگذارید.
 • مسئولیت قانونی محتویات وارد شده توسط کاربران بر عهده خودشان است. ابرستان در صورت درخواست مراجع قانونی ملزم به حذف آن مطالب است. ابرستان این موارد را به شما اطلاع خواهد داد. پیگرد‌های قانونی مطالب غیراخلاقی و غیرقانونی متوجه شماست. در صورت استفاده از سامانه پیام کوتاه ابرستان مسئولیت هر نوع انتشار مطلبی مستقیما بر عهده شما میباشد و ابرستان هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.
 • در هنگام بازدید از برخی وب‌سایتهای ابرستان یا وب‌سایت‌هایی که با نرم افزارهای ابرستان ساخته شده اند، یک کوکی ارتباطی موقت برای شما و بر روی کامپیوتر شما ایجاد می‌گردد. اگر تصمیمی برای وارد شدن با شناسه کاربری خود را ندارید می‌توانید کوکی را غیر فعال کنید ولی در این صورت امکان ورود شما به ابرستان امکان‌پذیر نمی‌باشد. کوکی ایجاد شده بعد از بسته شدن مرورگر اینترنتی شما پاک می‌گردد. در هنگامی که شما با شناسه‌ی کاربری خود وارد می‌شوید کوکی‌های بیشتری بوجود می‌آید تا از نوشتن دوباره‌ی شناسه‌ی کاربری (یا حتی کلمه‌ی عبور) در بازدید‌های بعدی جلوگیری شود. این امکان تا ۳۰ روز برجای می‌ماند. اگر از یک رایانه‌ی عمومی استفاده می‌کنید و تمایل ندارید شناسه کاربری شما برای سایر کاربرین آن رایانه قابل رویت باشد بهتر است کوکی را بعد از اتمام کار توسط مرورگرتان پاک کنید.
 • کلمه‌ی عبور تنها تضمین کننده‌ یکپارچگی اطلاعات کاربری شما می‌باشد. هیچ شخصی نباید به صورت عمدی بطور مستقیم یا غیر‌مستقیم کلمه‌ی عبور کاربری خود را برای دیگران افشاء کند. تمامی مسئولیتها و عواقب این کار بر عهده خود او است.
 • بر اساس پروتکل‌های استاندارد اینترنتی، در هر بار بازدید شما از وب‌سایت ابرستان، اطلاعات فراوانی به صورت اتوماتیک از سوی مرورگر اینترنتی شما به سرویس دهنده ارسال می‌شود. بسیاری از سرویس دهندگان قسمتی از این گزارشات را که می‌توانند در ارزیابی صفحات محبوب، یا تشخیص اینکه چه وب‌سایتی با آنها ارتباط دارد و اینکه از چه نوع مرورگر اینترنتی استفاده شده استفاده نمایند را نگهداری می‌کنند. این گزارشات در ساختن صفحات اطلاعات‌دهی آماری استفاده می‌شوند. گزارشات خام هرگز علنی نخواهند شد و بطور عادی بعد از ۲ هفته از بین می‌روند. این گزارشات ممکن است توسط کارشناسان ابرستان در جهت حل مشکلات تکنیکی و یا ردیابی رفتارهای ناخواسته و مشکل‌آفرین شبکه‌ای که ابرستان را دچار اختلال می‌سازند مورد استفاده قرار گیرند. آدرسهای آی‌ پی استخراج شده‌ی کاربران از این گزارشات بطور متناوب برای ارتباط دادن کاربران و آدرسهای ثبت شده در ویرایشات برای بررسی سوء ‌استفاده‌ها شامل کاربران خرابکاری که از چندین شناسه‌ی کاربری استفاده می‌کنند، تخریب، اذیت و آزار دیگر کاربران و یا نقض قوانین داخلی کشور ایران استفاده می‌شوند.
 • ابرستان دارای سیاست انتشار اطلاعات بدست‌آمده از گزارشها میباشد. طبق این سیاست، اطلاعات شخصی قابل شناسایی جمع‌آوری شده در گزارشات یا رکوردهای بانک اطلاعاتی بوسیله‌ی قابلیت بررسی کاربر محرمانه بوده و فقط در مواقع زیر و توسط مدیران دارای صلاحیت منتشر می‌شوند:
  • در پاسخ به حکم معتبر یا هرگونه درخواست اجباری دیگر از طرف مراجع قانونی کشور
  • بنا به درخواست کاربر صدمه دیده (در صورت اثبات به کارشناسان شرکت)
  • مدیران ابرستان و نماینده‌ی آنها هنگامی که نیاز به بررسی شکایات در مورد سوء‌استفاده باشد
  • در صورتی که اطلاعات مرتبط با یکی از بخش‌های سایت توسط یک روبات تولید شده و ابرستان برای رفع مشکلات فنی نیاز به انتشار داشته باشد
  • در صورتی که کاربری در وبلاگ‌ها، پشتیبانی و غیره خرابکاری کند و یا بطور مداوم رفتار غیر محترمانه داشته باشد، اطلاعات جهت بسته شدن آی‌ پی آن کاربر یا شکایت به سرویس دهنده‌ی اینترنت وابسته به آن منتشر میشود
  • در جاییکه منطقأ لازم می‌باشد از حقوق، اموال و یا امنیت ابرستان، کاربرانش و یا دیگران حفاظت شود

سیاست ابرستان اجازه انتشار چنین اطلاعاتی را تحت هیچگونه شرایطی مگر شرایط ذکر شده در بالا نمی‌دهد.

 • به استثنای موارد خاص، تمامی مطالبی که به بخش‌های عمومی وب سایتهای ابرستان اضافه می‌شوند قابل استفاده‌ی دوباره و عمومی می‌باشند. ابرستان اطلاعات خصوصی شما مانند آدرس ایمیل و اطلاعات وارد شده در نرم افزارها و خدمات را به اشتراک یا در معرض فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث بدون موافقت شما یا مرجع قانونی نخواهد گذاشت.
 • ابرستان در قبال دسترسی غیر مجاز به هرگونه اطلاعاتی که شما در بخشهایی که در معرض عموم قرار دارند (در وبلاگ و سایر بخش‌های عمومی سایت) تهیه کرده‌اید هیچگونه تضمینی ارائه نمی‌دهد. دسترسی به این اطلاعات برای تمامی کسانی که به نحوی به سرور دسترسی دارند امکان پذیر می‌باشد.
 • اگر شما در هر یک از قسمت‌های ابرستان در خبرنامه ثبت نام کنید، ایمیل شما برای ارسال ایمیل‌های گروهی مورد درخواست شما توسط ابرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایمیل‌ها مگر در حالتهای بسیار خاص معمولا از لیست حذف نشده و تغییر نمی‌کنند. شما امکان حذف ایمیل خود از لیست را در پایین هریک از خبرنامه‌های ما دارید. فقط کافیست بر روی unsubscribe کلیک کنید.
 • حساب‌های کاربری کاربران ابرستان بعد از ایجاد شدن فعلا قابل حذف شدن نمی‌باشند. امکان تغییر نام شناسه‌ی کاربری (که ایمیل شماست) فقط در شرایط خاص امکان‌پذیر می باشد.