خدمات تخصصی سئو سایت و بهینه سازی سایت
اسفند ۱۱, ۱۳۹۵
الگوریتم کبوتر گوگل چه تاثیری در رتبه سایت در گوگل دارد؟
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار در بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

گوگل هر ساله الگوریتم های جستجوی خودش را در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ بار تغییر می دهد. اگرچه بیشتر این تغییرات بسیار جزئی هستند. اما گاهی اوقات گوگل پا را از تغییرات جزئی فراتر گذاشته و الگوریتم هایش را به صورت کلی بروزرسانی می کند. مانند پاندای گوگل و پنگوئن گوگل که تاثیر قابل توجهی در نتایج جستجو و بهینه سازی سایت ها دارند.

بهینه سازی سایت

در این مطلب به بررسی یکی از الگوریتم های گوگل به نام مرغ مگس خوار می پردازیم. مرغ مگس خوار الگوریتم جستجوی گوگل است. با استفاده از این الگوریتم، کاربران نتایج بهتری را در جستجوی خود خواهند یافت. الگوریتم مرغ مگس خوار در ۳۰ آگوست ۲۰۱۳ در لیست الگوریتم های جستجوی گوگول افزوده گردیده است. به دلیل اینکه مرغ مگس خوار سرعت، دقت و عکس العمل بسیار بالایی را در بین دیگر پرندگان دارد، گوگل نام این الگوریتم را که بر مبنای دقت و سرعت بسیار بالا بنا شده؛ مرغ مگس خوار انتخاب کرده است.

هدف اصلی این الگوریتم آن است که بر روی مفهوم عبارتی که جستجو می شود کار کند. به این روش که ابتدا هم معنی کلمه ی جستجو شده را پیدا می کند و سپس بهترین و نزدیک ترین عبارت را به کاربر ارائه می دهد طوری که رضایت مخاطب را جلب کند. همچنین به بهتر شدن وضعیت بهینه سازی سایت ها و رنک آن ها نیز کمک می کند.

در واقع گوگل سعی کرد با این الگوریتم بیشتر بر روی محتوا کار کند، یعنی زمانی که بر روی اسپم کار و بک لینک سازی کار می کرد نمی توانست نتایج درستی بگیرد، تا اینکه بر روی محتوا کار کرد و از این رو با توجه به معناها و نتایج خوبی که به کاربران می دهد توانست رفتارهای انسانی داشته باشد و در واقع هوشمند شود. الگوریتم مرغ مگس خوار ضد اسپم نمی باشد. در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار به  صورت مستقیم تأثیری در نتایج رتبه بندی ندارد و فقط عبارت های مورد جستجو را بررسی می کند و نزدیک ترین و بهترین نتیجه را نمایش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *