بهینه سازی سایت چیست؟ | ابرستان
الگوریتم کبوتر گوگل چه تاثیری در رتبه سایت در گوگل دارد؟
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵
تاثیر الگوریتم Payday Loan بر بهینه سازی سایت
اسفند ۱۴, ۱۳۹۵

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت یا سئو سایت (SEO) یک سری اصول بازاریابی است که بر دید رو به رشد در نتایج موتورهای جستجو متمرکز شده است. SEO برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو و افزایش بازدید سایت باید دو عنصر تکنیک و خلاقیت را در برداشته باشد.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت جنبه های بسیاری دارد، از کلماتی که روی وب سایت شما وجود دارد گرفته تا روشی که سایت‌های دیگر به سایت شما لینک می‎دهند. گاهی اوقات تعریف ساده سئو سایت می‎تواند این باشد که مطمئن شوید سایت شما به روشی ساختار یافته است که موتورهای جستجو آن را می‌فهمند. SEO این نیست که وب سایت ما فقط مورد پسند موتورهای جستجو باشد، در حقیقت باید مطمئن شوید وب سایت شما مورد پسند مردم هم باشد. برای بهینه سازی سایت و رسیدن به صفحه اول گوگل اصول خاصی را شامل انتخاب کلمات کلیدی مناسب که باعث افزایش ترفیک سایت شما می‎شود، ساختن سایت‌تان به روشی که مورد پسند موتورهای جستجو باشد، لینک سازی و بازاریابی که ارزش منحصر به فرد سایت و کسب و کار شما را نشان دهد.

قسمت عمده ترافیک وب سایت شما را موتورهای جستجوی تجاری مهم مثل گوگل، بینگ و یاهو به سمت سایت شما می‌کشانند. اگرچه رسانه های اجتماعی نیز می‎توانند باعث افزایش بازدید سایت شما شوند اما موتورهای جستجو اولین و اصلی‌ترین چیزی است که بیشتر کاربران اینترنت از آن استفاده می‎کنند. موتورهای جستجو روش‎های منحصر به فردی دارند برای افزایش ترافیک هدفمند روی سایت شما بر اساس محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات، و یا هر چیزی که شما ارائه می‌کنید.