موتورهای جستجو چطور عمل می‌کنند؟
فروردین ۱۵, ۱۳۹۶
تأثیر لینک برای سئوی وب سایت ها
فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

اهمیت نقشه سایت برای سئو

نقشه سایت XML در واقع از طریق ایندکس کردن محتوای سایت توسط موتورهای جستجو به سئو سایت کمک می‎کند. در فضای مجازی کنونی بسیار رایج است که محتوای تولید شده توسط یک سایت توسط سایت‌های دیگر کپی برداری و استفاده شود. در این شرایط بسیار مهم است که موتورهای جستجو مانند گوگل تشخیص دهند که کدام سایت دارای محتوای اصلی و کدام یک کپی برداری شده است. 

اهمیت نقشه سایت برای سئو

الگوریتم‎های گوگل سعی در شناسایی و حذف مطالب کپی شده از نتایج جستجو را دارند، بنابراین بسیار مهم است که حتما برای سایت XML تعریف شده باشد. زیرا مکن است سایت تولید کننده محتوا که نقشه سایت ندارد مطلبی را انتشار دهد و سایت دیگری که نقشه سایت دارد آن مطلب را کپی کرده و زودتر از سایت اصلی موفق به ایندکس کردن مطلب شود. در این شرایط سایت اصلی یه عنوان کپی در نظر گرفته شده و از نتایج صفحه اول گوگل حذف می‎شود. زیرا برای موتورهای جستجو اولین سایتی که مطلب را ایندکس کرده به عنوان سایت تولید کننده محتوای منحصر به فرد شناخته می‎شود و سایت‌های بعدی، کپی برداری شده از این سایت در نظر گرفته می‎شوند.

با ساخت نقشه سایت به موتورهای جستجو میفهمانید که سایت شما اولین سایت انتشار دهنده مطلب است و به سئو سایت و بهبود رتبه سایت شما در نتایج گوگل کمک قابل توجهی خواهد شد. بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس این قابلیت را دارند که به صورت خودکار برای سایت شما سایت مپ بسازند. علاوه بر ساخت نقشه سایت باید به طور مرتب اطلاعات آن نیز بررسی و بروزرسانی شود. همچنین باید نقشه سایت را در موتورهای جستجوی مختلف ثبت کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *